Mizeria FM19 #9: Skład odchudzony zimą

Kariera Football Manager Niepołomice

Wiesław nie był jakimś tam łysym hitmanem, który dyskretnie i skutecznie pozbywa się swoich celów. Nigdy nie wyróżniał się tężyzną fizyczną, więc za swoją broń obrał spryt i żmudnie wypracowywane przez lata kontakty. Teraz zamierzał zrobić z tego zestawu unikalnych zdolności użytek, powstrzymując Mizerię i dowodzoną przez niego Puszczę.

Włożyć koło w szprychy

Parę intensywnie spędzonych na główkowaniu godzin zajęło mu zidentyfikowanie najsłabszego punktu Stacha. Wyróżniał się zmysłem taktycznym, bronił wynikami, ale na pewno nie mógł powiedzieć, że cała drużyna stoi za nim murem. Paru zesłanych na ławkę rezerwowych graczy na pewno chętnie pozbyłoby się szkoleniowca, u którego nie mieli szans zaistnieć na pierwszoligowych boiskach. Wiesław postanowił odpowiednio ich zmanipulować, by zaczęli od środka rozsadzać dobrze funkcjonującą do tej pory machinę.

Czas na taką akcję był idealny, bo właśnie rozpoczynał się gorący okres transferowy. Z dobrze poinformowanych źródeł Wiesław wiedział, że Mizeria planuje dogadać szczegóły umów z paroma zawodnikami, którym w lipcu kończą się kontrakty. Miał w ręku mocne karty, którymi zamierzał zagrać, by wzbudzić więcej wątpliwości w kadrze klubu z Niepołomic. Musiał się jednak spieszyć, bo ku jego zaskoczeniu Stach niespecjalnie zamierzał niezadowolonych powstrzymywać przed odejściem. Ledwie po kilku dniach od otwarcia okienka pozbył się 35-letniego Stawarczyka, bez żalu oddając go do Pogoni Siedlce za 1300 euro. Kibice mogli krytykować takie posunięcie, ale nie wyglądało na to, by trener specjalnie się tym przejmował.

Namieszać w głowie Czarnemu

Kolejne dni Wiesław spędził na produkowaniu wiadomości od życzliwych i zaniepokojonych „przyjaciół” oraz wynajmowaniu „kurierów”, którzy je dostarczą do odpowiednich graczy. Jego najważniejszym celem był grający w tym sezonie fenomenalnie na pozycji stopera Michał Czarny, któremu za parę miesięcy kończyła się umowa. 30-latek wyglądał na boisku, jakby przeżywał drugą młodość i wiele mógł zawdzięczać Mizerii.

Jak to jednak często bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz, gdy uświadomił sobie, że może jeszcze zagrać w ekstraklasie, zaczął wymagać od siebie, klubu i trenera trochę więcej. Nie bez wpływu na to były ostatnie plotki dotyczące jego osoby, które usłyszał od jednego z piłkarskich agentów. Tajemniczy mężczyzna skontaktował się z nim nieoficjalnie, co by nie narażać się na żadne kary. Czarny obiecał, że nikomu o nim wspomni.

Mizeria był lekko skonsternowany żądaniami gracza, który chciał, by klub jeszcze w zimowym okienku zatrudnił nowego napastnika. Stoper sądził, że tam Puszcza ma największe braki, co stanowiło policzek wymierzony trenerowi, który przecież ściągnął do składu Słabego i Śledzia. A poza nimi był przecież Gwiazda! Mimo to trener jednak ostudził emocje i dał wymijającą odpowiedź, starając się nie doprowadzić do konfliktu z czołowym defensorem. Dobrze wiedział, że musi uważać, bo niedawno do klubu spłynęło oficjalne zapytanie o jego podopiecznego ze strony węgierskiego Honvedu.

Michał, rób swoje, a awans będzie nasz – zakomunikował trener, przekonany w stu procentach o prawdziwości tych słów. Jego rozmówca jednak miał powody do obaw, bo w rundzie rewanżowej Puszcza na bank już nikogo nie zaskoczy. Teraz każdy będzie wychodził na boisko z postanowieniem, by zbić lidera.

Stach wygrał bitwę, ale Wiesław też miał po swojej stronie sukcesy. Pociągnął za odpowiednie sznurki i nagle na stole wylądowały oferty dla Mikołajczyka, Gola i Tomalskiego. Po pierwszego zgłosiła się Warta Poznań, zaklepując sobie lipcowy transfer. Drugiego wyciągnęła od razu Polonia Warszawa. Trzeci dostał dobrą propozycję od Korony, ale dogadany temat rozbił się na jego żądaniach finansowych. Skład kurczył się w oczach, co niepokoiło kibiców z Niepołomic i miało swój wpływ na atmosferę w szatni.

Nowe transfery Stacha

Mizeria jednak wręcz lekceważył temat. Mikołajczyk i Tomalski byli mu niepotrzebni, a 31-letni stoper Gola swoje zrobił w minionych miesiącach i mógł już odejść. Poza tym właśnie dograł umowy z kilkoma talentami, którzy mieli pomóc Puszczy w kolejnym sezonie.

Sebastian Gwóźdź
Karol Rak
Dawid Śnieg
Dawid Stypa

Dla Stacha byli to zawodnicy na ekstraklasę, dzięki którym klub wygodni umości się pośród najlepszych zespołów w Polsce. Opinia publiczna tego optymizmu nie podzielała, łagodnie mówiąc. Najlepszym przykładem był tutaj Dawid Śnieg, bardzo dobre kryjący i odbierający piłkę młody stoper, który pozostawał w wyjątkowo złych relacjach ze swoim dotychczasowym pracodawcą, Sandecją. Gdy do fanów z Nowego Sącza dotarły wieści, że Mizeria zgłosił się po niego, w kilku blokach odkorkowano szampany, ciesząc się z pieniędzy zarobionych na największej pomyłce klubu od lat. Sęk w tym, że mało kto zorientował się, że piłkarz zmieni drużynę dopiero latem i to za darmo.

Zimowy okres przygotowawczy Puszczy

Zaczynał się 2019 rok. Piłkarze Puszczy wracali do treningów w nieco okrojonym składzie. Stawiający jeszcze w sylwestra szampana nieznajomym Wiesław właśnie dowiadywał się, że jego misterne starania przyniosły w gruncie rzeczy biedne efekty, bo klub stracił tylko dwóch piłkarzy. Nawet ten priorytetowy projekt „Czarny na Węgrzech” legł w gruzach, ponieważ gracz w końcu zaakceptował warunki nowej umowy. Wiesław nerwowo palił papierosa, czekając na pierwsze wibracje telefonu. Wiedział, że na kolejną zaliczkę z Częstochowy w tej sytuacji nie ma co liczyć.

Skórę uratować mu mogły tylko marne występy Puszczy w sparingach, które przypisałby sobie. Zaczynał się modlić, żeby Stach w przygotowaniach coś spieprzył…

Mizeria FM19 to kariera polskiego trenera-obieżyświata, który dorastał na Haiti i postanowił zostać nowym Kazimierzem Górskim. Stach Mizeria rozpoczyna swoją przygodę w Puszczy Niepołomice, a jego kolejne perypetie będziecie mogli śledzić w opowiadaniu w Gralingradzie. Nie chcesz przegapić następnego odcinka? Obserwuj profile bloga na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube. Możesz również wspomóc stronę na Patronite.

<—— Poprzedni odcinek Następny odcinek —>

<—– Pierwszy odcinek kariery Stacha Mizerii

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.