Felietony

Pacific Rim - The Black

Pacific Rim: The Black - opinia o serialu

Pacific Rim - The Black

Uwielbiam mroczną atmosferę pierwszego Pacific Rim. To towarzyszące produkcji Guillermo Del Toro poczucie beznadziei wynikające z pogarszającej się z każdą chwilą sytuacji na Ziemi. Do dzisiaj zachwyca mnie majestatyczność walczących tam jaegerów i kaiju, których każdy krok i każdy wyprowadzony cios mają wyczuwalny ciężar. Kontynuacja była dla mnie rozczarowaniem, pozbawionym tych głównych atutów kinem czysto rozrywkowym. Z nadziejami siadałem do animowanej serii Pacific Rim: The Black, wierząc, że przywróci uniwersum na właściwe tory. Jak wypadają dwa sezony dostępnej na Netfliksie produkcji? Oto moja opinia o Pacific Rim: The Black.

Czytaj_dalej

Urodziny bloga Gralingrad

Ósme urodziny bloga Gralingrad.pl!

Urodziny bloga Gralingrad

23 czerwca robi się dla mnie z każdym kolejnym rokiem datą coraz bardziej symboliczną. Jakby nie patrzeć osiem lat temu zaczęło się coś, co towarzyszy mi na co dzień przez cały ten czas i niezmiennie sprawia wiele frajdy. Urodziny bloga, którego prowadzi się tyle lat, nie są kolejnym zwyczajnym dniem w kalendarzu.

Czytaj_dalej

Hue recenzja PS Vita

Recenzja Hue na PlayStation Vita

Hue recenzja PS Vita

Gry logiczne często zachwycają prostotą, za którą skrywają się niezgłębione pokłady miodności. Czasami pod płaszczykiem łatwych do zrozumienia mechanik kryją się też ciekawe historie i duże emocje. Tak jest w przypadku produkcji zaprojektowanej przez studio Fiddlesticks, która wygląda niepozornie, ale po bliższym kontakcie zachwyca w wielu względach. Zapraszam na recenzję Hue na PlayStation Vita.

Czytaj_dalej

Exitus Letalis recenzja

Komiks Exitus Letalis – opinia po lekturze

Exitus Letalis recenzja

Komiks „Exitus Letalis” zabiera czytelnika w świat skomplikowanych relacji międzyludzkich. Przybliża losy kilkunastu postaci, które mierzą się z bardzo różnymi problemami natury psychologicznej, a jednocześnie dźwigają na barkach ciężar traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Nie jest to opowieść radosna i pogodna, a trudny przekaz o życiu, miłości i wartościach. Czy warto sięgnąć po tę publikację wydaną w formie i kształcie mangi? Zapraszam na krótką opinię o „Exitus Letalis” od polskiej autorki tworzącej pod pseudonimem Katt Lett.

Czytaj_dalej

Blogi o grach - u towarzyszy

U Towarzyszy #6: Ranking małych YouTuberów

Blogi o grach - u towarzyszy

Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie wracam z serią przybliżającą ciekawe materiały znalezione w sieci. Cykl przejdzie małą rewolucję i w kolejnych odcinkach skupiać się będę na postępach i aktualizacjach ze świata małych YouTuberów, prowadząc coś na wzór motywującego do regularności „rankingu”.

Czytaj_dalej

Dragon Ball Z Dokkan Battle

Moje 2000 dni z Dragon Ball Z: Dokkan Battle

Dragon Ball Z Dokkan Battle

Pod koniec ubiegłego roku zakończyłem swoją przygodę z Dragon Ball Z: Dokkan Battle po dwóch tysiącach dni. Ładny wynik, jak na tytuł zainstalowany z ciekawości na tablecie, co by przyjemniej spędzić czas w świątyni zadumy. Przez te długie miesiące mobilna produkcja z uwielbianym przez miliony uniwersum towarzyszyła mi po kilkanaście minut każdego dnia. Po tak długiej znajomości wypada napisać kilka słów podsumowania na pożegnanie.

Czytaj_dalej

The Boys

The Boys - najlepsze momenty z drugiego sezonu

The Boys

Drugi sezon The Boys za mną. Do pierwszego zasiadałem bez oczekiwań, bo nie znałem komiksowej kanwy serialu i unikałem mogących zaspoilerować coś opinii. Przy drugim poprzeczkę zawieszałem już wysoko, zachwycony tym niesamowitym początkiem opowieści o superbohaterach, którzy herosów o wielkich sercach przypominają tylko z nazwy. Dzisiaj chciałbym zebrać w jednym miejscu sceny i wydarzenia, za które zapamiętam ten drugi sezon.

Oto moja lista najlepszych momentów z drugiego sezonu The Boys! Uwaga na mało bohaterskie spoilery!

Czytaj_dalej

NeuroVoider recenzja Switch

Recenzja NeuroVoider na Switcha

NeuroVoider recenzja Switch

Są takie produkcje, które próbują wnosić powiew świeżości do danego gatunku i modyfikować znane od lat schematy. Są też te, które trwają przy sprawdzonych rozwiązaniach, by zaserwować graczom dokładnie to, czego mogą oczekiwać. Bezpieczną opcję reprezentuje NeuroVoider, w którym autorzy skupili się na przyjemności strzelania i efektowności prowadzonych potyczek z przeważającymi siłami wroga. Zapraszam na recenzję NeuroVoidera na Switcha.

Czytaj_dalej

Moje Najki 2022

Moje Najki 2022

Moje Najki 2022

To był rok ważnych wydarzeń, wielkich zmian i dużych osiągnięć. W ciągu tych dwunastu miesięcy harmonogram dnia uległ całkowitej rewolucji, co nie pozostało bez wpływu na czas przeznaczany na gry, seriale, filmy, książki czy komiksy. Mimo to nadal udało się uzbierać wystarczająco obfitą listę, by dzisiaj mieć sporo materiału do tradycyjnego podsumowania, w którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, a przy okazji wybieram zwycięzców w rozmaitych kategoriach. Zapraszam na dwunaste rozdanie Moich Najków!

Czytaj_dalej

Hyperparasite recenzja

Recenzja Hyperparasite na Switcha

Szalona idea stojąca za Hyperparasite wydaje się przepisem na sukces, który musi uczynić z gry wzorzec dla kolejnych rogalików. Na przeszkodzie do realizacji tego ambitnego celu staje jednak kilka elementów produkcji Troglobytes Games, które uniemożliwiają jej wspięcie się na sam szczyt reprezentowanego gatunku. Zapraszam po więcej szczegółów do recenzji Hyperparasite na Nintendo Switch.

Hyperparasite recenzja

Czytaj_dalej

Nowy Gralingrad

Promo_huemanheaderGdyby przyjąć, że Gralingrad to coś w rodzaju bazy to chyba moglibyśmy właśnie mówić o pewnego rodzaju rozbudowie. Po latach tworzenia materiałów na gameplay.pl i zeszłorocznym uruchomieniu anglojęzycznej wersji strony na blogspocie, postanowiłem jeszcze trochę bardziej poszerzyć swoje możliwości i założyć autorskiego bloga na własnej domenie. Tym samym w ramach projektu Gralingrad funkcjonowały będą obecnie aż trzy blogi, które z zamysłu mają się uzupełniać. Jak więc będzie to wyglądało?

Czytaj_dalej

Verva Street Racing 2015 – jak Brytyjczycy pokonali Polaków

Verva Street Racing 2015W specyficznym meczu piłki nożnej Polska-Anglia, który rozegrano na Verva Street Racing 2015 przy pomocy małych samochodów, górą byli Biało-Czerwoni. Gdy jednak spojrzeć obiektywnie na cały wieczór atrakcji na Stadionie Narodowym i porównać segmenty przygotowane przez polskich organizatorów oraz Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya, nie sposób nie uznać za zwycięzców Brytyjczyków.

Czytaj_dalej