Pięć najlepszych pojedynków z One Punch Mana

OnePunchManOne Punch Man w założeniach jest opowieścią o przepotężnym ziemskim herosie, który każdego przeciwnika może pokonać jednym ciosem. Nie oznacza to jednak, że to znakomicie zrobione anime nie ma zapadających w pamięć, efektownych i pompujących adrenalinę pojedynków. Oto pięć najlepszych z nich, które śmiało można uznać za wyznacznik wysokiej jakości tej produkcji z Japonii.

5. Starcie Saitamy z Asura Rhino

Asura_Rhino

Listę otwiera batalia głównego bohatera z efektem eksperymentów szalonego naukowca, pozbawionym wszelkich zahamowań i obdarzonych niezwykłą siłą Asura Rhino. Przekonany o swojej mocy przeciwnik próbuje zmasakrować Saitamę i wymierza mu kilka celnych ataków, zbyt późno orientując się, że nie robią one na herosie wrażenia. Za co szczególnie cenię ten pojedynek? Za świetny pomysł, efektowną realizację i genialne przejście z szoku i niedowierzania (on naprawdę przegrywa?!) do humorystycznego zakończenia konfrontacji (wyprzedaż!). Jeśli ktoś nie chce spojlerować dalszych fragmentów anime, a jednocześnie zachęcić kogoś nowego do obejrzenia to może śmiało wybrać tę walkę, bo zawiera ona w pigułce wszystkie atuty i elementy charakterystyczne serii.

4. Walka Saitamy z Subterrean

Subterreans_OnePunchMan

Już pierwszy odcinek oferuje batalię, która sprawia, że kubek wypada z ręki, a szczęka ląduje z hukiem na podłodze. Saitama próbujący powstrzymać inwazję przybyszów spod Ziemi to mój numer cztery na liście najefektowniejszych starć. Przewaga liczebna po stronie wroga zmusza przyzwyczajonego do łatwych i krótkich pojedynków herosa do sporego wysiłku, a dla widzów oznacza kilka minut zapierających dech w piersiach animacji. Czuć siłę ciosów po obu stronach – a to w przypadku takich sekwencji rzecz kluczowa. Poza tym nie sposób nie zachwycać się choreografią całej potyczki, a na koniec nie doznać małego szoku przy finale.

3. Pojedynek Saitamy z Borosem

Dla wielu to najlepszy pojedynek całego anime. Na pewno najdłuższy i pozwalający zobaczyć Saitamę zmuszonego do minimalnego wysiłku , a i mający kilka zapadających w pamięć scen. Kultowy już w niektórych kręgach wyraz twarzy głównego bohatera po zniszczeniu zbroi Borosa, chwilowe wyjście poza przestrzeń ziemską Saitamy i to unikalne doznanie, w którym do tej pory niepokonany wróg przekonuje się, że ma jednak małe szanse w starciu z ziemskim herosem. A w tle motyw przewodni One Punch Mana, który tylko dodaje całej konfrontacji dynamiki i sprawia, że wydaje się ona jeszcze bardziej, nie bójmy się użyć tego słowa, zajebista.

2. Potyczka bohaterów z MelzargardemOne Punch Man Heroes vs Metzergard

Potężny dowódca armii najeźdźców kontra grupa herosów ze ścisłego ziemskiego topu. Posiadający zdolność regeneracji i ogromne możliwości Melzargard staje się sporym wyzwaniem dla wojowników, którzy jednak dzielnie stawiają mu czoła, popisując się nie tylko indywidualnymi umiejętnościami, ale też współpracą. Dlaczego umieszczam tę walkę tak wysoko? Bo obfituje w ciekawe zwroty akcji, długo trzyma w napięciu, a i oferuje sporo nowych doznań, za którymi stoją liczni superbohaterowie i ich niezwykłe zdolności. Walki zespołowe zawsze do mnie trafiają i liczę, że pojawi się ich jeszcze więcej w kolejnej serii One Punch Mana.

1. Sparing Genosa z Saitamą

Ten pojedynek z dala od ulic miasta pomiędzy dwoma znakomitymi herosami zrobił na mnie zdecydowanie największe wrażenie. Genos postanawia przetestować na swoim mistrzu nowe możliwości i rusza na niego pełną mocą, co wiążę się z kilkunastoma potwornie efekciarskimi atakami i zapierającymi dech w piersiach ujęciami. Saitama też nie zawodzi, choć prawie w ogóle aktywnie nie uczestniczy w walce. Za to on kończy pojedynek w spektakularnym i nie pozostawiającym wątpliwości co do jego siły stylu. Trudno nie zbierać szczęki z podłogi i nie nakręcić się na kolejne epizody po tej walce, zwłaszcza, że całość podana jest ze znakomitym utworem muzycznym w tle. To moja ulubiona scena, którą regularnie odświeżam sobie co pewien czas, nakręcając się na kolejne sezony One Punch Mana.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.