U Towarzyszy #6: Ranking małych YouTuberów

Blogi o grach - u towarzyszy

Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie wracam z serią przybliżającą ciekawe materiały znalezione w sieci. Cykl przejdzie małą rewolucję i w kolejnych odcinkach skupiać się będę na postępach i aktualizacjach ze świata małych YouTuberów, prowadząc coś na wzór motywującego do regularności „rankingu”.

Świat YouTube’a

Twórcy działający na YouTube nie mają lekko. Próba przebicia się z wartościowymi treściami często rozbija się na barykadach algorytmów i dziwnych zachowań odbiorców. Pomysłowe i interesujące materiały giną w zalewie tych mniej ambitnych i stawiających na zawsze skuteczną kontrowersję. By trochę wspomóc autorów mających zdecydowanie zbyt mało obserwujących w stosunku do pracy, którą wkładają w prowadzenie swoich kanałów, postanowiłem poświęcać im kolejne odcinki cyklu „U Towarzyszy”. W regularnie publikowanych tekstach przyjrzę się wzrostowi kanałów uplasowanych w symbolicznym rankingu według liczby subskrypcji, a także omówię krótko ostatnie publikacje i najbliższe plany.

W dużej mierze taka ewolucja formatu jest następstwem inspiracji ze strony Krisa prowadzącego Kanciapę Krisa, który na Facebooku zapoczątkował inicjatywę jednoczącą małych twórców. Ukłony i brawa za pomysł i wytrwałość w jego realizacji!

Ranking małych YouTuberów

Ranking małych YouTuberów

Na otwarcie krótkie wyjaśnienie. Poniższa lista prezentuje zestawienie małych YouTuberów prowadzących kanały o grach i tematach blisko związanych z grami, którzy zostali sklasyfikowani pod względem liczby subskrypcji w symbolicznym wyścigu do 10 000 subów. Skromny cel, ustawiony dla zabawy. Taki zresztą jest cały ten ranking, który ma bardziej informować Was o postępach i tematyce poszczególnych kanałów, a twórców co najwyżej motywować do regularności. Nie ma tu żadnej rywalizacji, jest wspólna droga ku sukcesom. 🙂

 1. Palar 1220 subskrybentów
 2. Kantal 1090 subskrybentów
 3. Indycze Opowieści 740 subskrybentów
 4. Kuba JKB 679 subskrybentów
 5. Kanciapa Krisa 659 subskrybentów
 6. Herbu 486 subskrybentów
 7. Hubs 371 subskrybentów
 8. Wróż Gaming 324 subskrybentów
 9. SwitchWaldi 267 subskrybentów
 10. Van Xarthas 239 subskrybentów
 11. Brucevsky 175 subskrybentów
 12. RaczejKonsolowo 119 subskrybentów
Palar YouTube

Co u małych YouTuberów piszczy

Palar w ostatnim czasie przygotował sporą dawkę interesujących materiałów. Przybliżył projekt Van Buren, dobrze znany fanom marki Fallout. Opowiedział też o The Legend of Zelda: Phantom Hourglass i omówił Hogwarts Legacy z perspektywy fana uniwersum. Dużo dobrej publicystyki znajdziecie w jego skromnych progach na platformie. Kantal niezmiennie publikuje u siebie rozgrywki z kolejnych indyków wartych uwagi. Jeśli nie trzymacie ręki na pulsie, a chcecie wyłowić jakąś perełkę – to właściwy adres. W tym obszarze funkcjonują również Indycze Opowieści, u których ostatnio mogliśmy zapoznać się z The Last Case of Benedict Fox, 9 Years of Shadows czy Tchią. To sprawdzony punkt w menu szanujących się indykożerców.

Kanciapa Krisa trzyma mocny kurs na wzrost, a w ostatnim czasie kusiła zakupem figurek z serii Manga Dimensions. Kris zaraża pasją do kolekcjonowania i figurek, ale nie omija też tematów gamingowych – ostatnio z przymrużeniem oka przedstawił Resident Evil 4 Remake i powspominał Warhammer 40 000: Space Marine. A trzeba też dodać, że regularnie zaprasza na twitchowe streamy i prowadzone tam ciekawe dyskusje.

Herbu YouTube

U Herbu solidna dawka gamingowych treści. Przyjemne listy najciekawszych gier fabularnych i RPG wiosny-lata 2023 oraz tytułów ogrywanych przez najmłodszych, a także raport z wbijania platyny w God of War: Ragnarok. No i nie sposób nie powiedzieć o klipach z cyklu „Gierkowe okazje”, w których pokazuje, jak łatwo złowić sporo dobra w przystępnych cenach. Jest różnorodnie, ale niezmiennie z nastawieniem na wysoką jakość.

U Hubsa chwilowe wyciszenie na YouTube (mam nadzieję), bo przeniósł się z rozgardiaszem na Twitcha, gdzie teraz testuje retroklasyki. Komu marzy się wspominkowa wyprawa do czasów MegaDrive’a czy SNES-a, powinien tam zajrzeć. Kuba JKB skupia się aktualnie na karierach w Football Managerze, bawiąc się w oryginalnych wyzwaniach w samej grze. Z kolei u Wróż Gaming zobaczycie niezwykłe zakupy oraz kontrolery Street Fighter 15th Anniversary. Rozpalają wyobraźnię kolekcjonera!

Na mapie wszystkich grających powinien znaleźć się też Van Xarthas, gdzie ostatnio rządzi mroczny świat Callisto Protocol, ale pojawiły się też Returnal czy KOTOR. Tam też znajdziemy ciekawe nagrania poświęcone Dino Crisis i Tails of Iron, a więc gry z niedawnego rzutu PS Plus Essential. Jeśli ktoś z kolei woli indyki wydawane na Switchu – zatrzymać powinien się u Waldiego, gdzie transmitowane są let’s playe i przeglądy ciekawych tytułów wydawanych na najnowszą konsolę Nintendo.

U mnie niezmiennie audiobooki – dokończyłem w końcu projekt Need for Speed: Most Wanted i zabieram się za kolejny. RaczejKonsolowo zaserwowało tymczasem na początek roku podsumowania poprzednich dwunastu miesięcy i relację z prezentacji Zeldy oraz indyków na Switcha. Są też i recenzje, z Forspoken na czele oraz podcasty, które pojawiły się po dodaniu odpowiedniej funkcjonalności przez YouTube. Dużo dobra do słuchania i oglądania.

Polecane kanały

Powyżej znajdziecie szybki rzut oka na wymienione na liście kanały, by zarysować Wam rodzaj serwowanych przez nie treści. W kolejnych odcinkach cyklu będziemy mogli skupić się na analizie nowych materiałów u każdego z twórców. Będziemy też bacznie przyglądać się rozwojowi ich kanałów. Jeśli czujecie, że kogoś jeszcze warto śledzić, kto wpisuje się w ramy małego twórcy (około 1000 subów max na ten moment), to zgłaszajcie propozycje w komentarzach!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.