Share Week 2016 – moi ulubieni autorzy

Share Week 2016Trwa właśnie kolejna edycja bardzo ciekawej inicjatywy Share Week, w której blogerzy i twórcy prowadzący własne kanały na YouTube mogą polecać innych wartych uwagi autorów. Postanowiłem włączyć się do tej akcji i napisać Wam coś o blogerach, których sam regularnie odwiedzam.

JasonHunt
Jason Hunt

Na początek ktoś, kogo wiele osób doskonale kojarzy. Bez chwili zastanowienia wypadałoby napisać, że Jason Hunt to jedna z najsłynniejszych postaci polskiej blogosfery i mentor dla setek początkujących twórców. Jasona czytałem sporadycznie za czasów Kominka, a regularnie śledzę od momentu przeczytania jego książki Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj. Jego popularność i renoma nie są nieuzasadnione. Jason świetnie pisze, tworzy znakomite artykuły, potrafi zmusić do dyskusji i refleksji ciekawym spojrzeniem na aktualne wydarzenia i problemy, a do tego cały czas eksperymentuje, co nie pozwala czytelnikom się nudzić. Teraz zaatakował strefę podcastów i znowu można tylko czerpać z niego inspirację.

FutbolmaniakFutbolmaniak
Dużo mniej znany, ale potrafiący stworzyć równie interesujące materiały jest Futbolmaniak. Może jego atutem nie jest częstotliwość publikacji, ale jak już kolejny materiał się pojawi to jest więcej niż pewne, że będzie przygotowany starannie, z odpowiednią dbałością o szczegóły. Miłośnicy piłki nożnej mogą znaleźć u niego m.in. mnóstwo ciekawostek o największych gwiazdach europejskich boisk, dające spore pole do dyskusji rankingi czy analizy aktualnego rynku medialnego w kontekście praw do konkretnych rozgrywek. Dla mnie to obowiązkowy przystanek w przeglądzie blogosfery. Dla kibica piłkarskiego miejsce, o którym powinien pamiętać.

Recenzje Malkonentki

Recenzje Malkontentki
Stosunkowo niedawno dowiedziałem się o istnieniu tego bloga, ale zakochałem się w nim z miejsca. Autorka bywa bardzo kontrowersyjna w swoich osądach i pozwala spojrzeć na filmy, gry, seriale i komiksy z nieco innej perspektywy, co dzisiaj jest szczególnie cenne, gdy „pociągi hype’u” tak często kursują. Idealny miks tematyk, które mnie interesują, wspomniane intrygujące podejście do wytworów kultury i świetny styl pisania kupiły mnie z miejsca. Warto by więcej osób je poznało, więc zachęcam do czytania Puśki. Lepszej malkontentki raczej nie znajdziecie.

Blogów wartych uwagi są w samej tylko polskiej blogosferze setki, a zorganizowany przez Andrzeja Tucholskiego Share Week pozwala się o tym dobitnie przekonać. W komentarzach i listach na różnych stronach znaleźć można kolejne setki autorów znakomitych tekstów. Macie swoje własne propozycje lub godne polecenia blogi? Śmiało podrzućcie je w komentarzach lub sami włączcie się do akcji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.