Drugie urodziny Gralingrad.pl

Dziś mijają dwa lat odkąd pod własną nazwą funkcjonuje blog Gralingrad. To było pracowite dwanaście miesięcy, które pozwoliło mi poczynić kolejne kroki w rozwoju strony.  Powspominajmy i poświętujmy. 

Najważniejszy jest plan. Doskonale wiedziałem, że otwierając Gralingrad.pl, muszę mieć ustalony zakres tematyczny, obmyśloną choćby wstępnie strategię rozwoju i przynajmniej kilkanaście pomysłów na różne akcje i działania. Sądziłem, że jestem pod tym względem nawet nieźle przygotowany, ale życie szybko zweryfikowało moje przypuszczenia. Dzisiaj, świętując dwa lata istnienia bloga, mogę być zaskoczony tym, jak szybko i sprawnie się on rozwija, choć w pewien racjonalny i uporządkowany sposób funkcjonuje tak naprawdę od niedawna.

Tylko łapać teraz wiatr w żagle i rozwijać stronę dalej z uśmiechem jak Nami z One Piece. Dzięki, że jesteście i w tym pomagacie. 🙂

Pierwszy rok istnienia bloga podsumowywałem z dumą, ciesząc się z kilku tysięcy odwiedzających i sporej społeczności Gralingradu w mediach społecznościowych. Na gigantach tamte liczby nie miały prawa robić wrażenia. Obecne też nie będą, ale dla mnie stanowią czytelny sygnał, że wszystko zmierza w dobrą stronę. Liczba czytelników bloga prawie się podwoiła i dzisiaj przekracza już 5000 na rok. Ponad dwukrotnie wzrosła liczba fanów na Facebooku, ponad trzydziestu jest już nas na Twitterze, a ożywiony po latach kanał YouTube ma w sumie ponad 100 subskrybujących.

Potencjał rozwoju jest ogromny, bo dopiero od kilku miesięcy działam według ustalonego planu i staram się dostarczać na bloga określone treści. Relacje z karier w największych sportowych hitach, bukmacherskie typy Serie A i różnej maści opowiadania, które w mediach społecznościowych uzupełniają jeszcze komentarze, grafiki i filmy dotyczące Waszych ulubionych gier. Gralingrad.pl ma być miejscem dla graczy i kibiców, ale też osób, które lubią poczytać ciekawe historie. Projekt rozwija się dynamicznie i jestem uradowany, że mogę tworzyć treści dla tak wielu z Was.

W kolejnych miesiącach nie zamierzam spoczywać na laurach. Cały czas pracuję nad zwiększeniem częstotliwości wpisów. Uruchomiłem niedawno drugą wersję językową, gdzie o moich poczynaniach w karierach będą mogli przekonać się też zagraniczni odbiorcy. Na Facebooku trwa piłkarski quiz „Było czy nie było”, gdzie eksperci sprawdzają swoją wiedzę i przeczucia. Po długim czasie uruchomiłem też reklamy Google’a na blogu, starając się uzyskać nieco finansowego wsparcia na utrzymanie strony. Dbam jednak, by nie były one zbyt inwazyjne i nie przeszkadzały w lekturze.

Dziękuję Wam wszystkim, którzy odwiedzacie Gralingrad.pl, wspieracie mnie i tworzycie tak fantastyczną społeczność osób o podobnych pasjach. Mam nadzieję, że 23 czerwca 2018 roku będzie nas znowu więcej niż przed rokiem. A tymczasem przedstawiam garść statystyk:

Użytkownicy w minionym roku: 5311
Odsłony w minionym roku: 17 081

Użytkownicy odwiedzający Gralingrad.pl korzystają:
Przeglądarka: Chrome 60,78% Firefox 15,68% Android Webview 8,28%
System operacyjny: Windows 58,10% Android 32,17% iOS 4,61%

Pięć najpopularniejszych materiałów w minionym roku:
Rocket League – praktyczny poradnik dla początkujących
Moja kariera w FM 2016 #23: Szczęśliwy w Paris FC
Moja kariera w FM 2016 #45: Przed maturą
Moja kariera w PES2017 #1: Pamiętnik trenera
Moja kariera w FM 2016 #2: Chłopcy z ferajny

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.