Gralingrad Blog

Grim Fandango blog 0

Grim Fandango #3: Sojusz Zagubionych Dusz

Jedna emocjonalna konwersacja z tajemniczym rozmówcą za drzwiami wystarczy, by zupełnie zmienić życie Manny’ego Calavery. Z potulnego i sfrustrowanego pracownika Departamentu Śmierci zmienia się w jednego z pierwszych agentów Sojuszu Zagubionych Dusz.

This War of Mine Switch 0

This War of Mine #2: Marko, Pavle i Bruno

Ktokolwiek zdążył, uciekł. Komu los nie okazał przychylności, został, by cierpieć i stać się naocznym świadkiem pochodu śmierci. Pogoren obracało się w gruzy. Symbolicznie odchodziło w niepamięć, równie szybko, jak zanikały wspomnienia o czasach pokoju u walczących o przetrwanie w mieście cywilów.

GRID Autosport blog 0

GRID Autosport #13: Lekcje endurance

Zaproszenie na Pipercross Endurance Challenge było niespodziewanie i trudne do oceny. Młody polski kierowca traktował je jako wyróżnienie, ale jednocześnie obawiał się, czy nie jest za wcześnie, by rzucać się w wir zmagań wytrzymałościowych. Oakley i Razer takich wątpliwości nie miały.

Grim Fandango blog 0

Grim Fandango #2: Mercedes Colomar

Pokonując kolejne kilometry do świata żywych w iście ślamazarnym tempie, Manny Calavera uświadomił sobie, że w gruncie rzeczy to szybciej dotarłby na miejsce pieszo. Doskonale wie, że na jakąkolwiek zmianę za późno. Uwięziony na tylnym siedzeniu zmodyfikowanego karawanu, zdany jest na łaskę siedzącego za kierownicą Glottisa. Kiedy w końcu dociera na miejsce, do niewielkiej restauracyjki, nie może odmówić sobie wystraszenia paru obecnych na miejscu...

This War of Mine recenzja 2

Recenzja This War of Mine na Switcha

This War of Mine jest trudne. Nie tylko w rozumieniu wyzwania, które czeka na gracza rozpoczynającego zabawę, ale również jako doświadczenie i przekaz emocjonalny, z którym przychodzi się zmierzyć. Rzeczownik „zabawa” przy okazji tej produkcji wydaje nie tyle nieadekwatny, co zupełnie nie na miejscu. Ale nim przejdziemy do szczegółów, spójrzmy na założenia fabularne i wykreowany przez autorów świat.

GRID Autosport blog 0

GRID Autosport #12: Porażka Intela

Za przedostatnie miejsce w Paryżu McKane obwiniał Brucevsky’ego i jego manewr wyprzedzania w pierwszym zakręcie. Ciśnienie Amerykaninowi wzrosło jeszcze bardziej po zawodach w San Francisco, w których znów musiał uznać wyższość konkurenta z Europy i to pomimo znakomitego tempa i mocnych ataków w końcówce. Zabrakło mu wtedy może jednego okrążenia, bo dzieliła ich na mecie mniej niż sekunda.

Grim Fandango blog 0

Grim Fandango #1: Kosiarz Calavera

Manny Calavera. Błyskotliwy kosiarz, który utknął w ósmym kręgu podziemi, Świecie Umarłych. Kiedyś znaczył wiele w swojej branży. Dzisiaj jego pozycja była warta niewiele więcej od tej, którą dostaje stażysta bez znajomości języków i kontaktów. Przygoda sfrustrowanego przewodnika dusz zaczyna się podobnie, jak większość tego typu opowieści – od przypadkowego spotkania z nieznajomą…

GRID Autosport blog 0

GRID Autosport #11: Z przerwą na bolid

Kwalifikacje na Sepang, na torze północnym w wariancie odwróconym, tylko rozbudziły apetyty kibiców. Już w poprzednich rundach czołówka pokazała, że zamierza zażarcie bić się o triumf w Autosport Touring Championship, a w Malezji nikt nie zamierzał zrobić kroku w tył i odpuścić pedału gazu.

Lost in Random - 3 najciekawsze nowości w Xbox Game Pass z kwietnia 2022 4

3 najciekawsze nowości w Xbox Game Pass z kwietnia 2022

Xbox Game Pass to popularna subskrypcja Microsoftu, która jest sposobem na tanie granie. W zamian za niecałe 55 złotych miesięcznie (w najwyższym pakiecie Ultimate) otrzymujemy dostęp do setek gier na PC, konsole i chmurę. Jakby tego było mało, Amerykanie każdego miesiąca rozszerzają bibliotekę swojej usługi, dodając do niej nowe produkcje. Kwiecień powoli dobiega końca, dlatego to dobry moment, aby przyjrzeć się trzem najciekawszym nowościom...

GRID Autosport blog 0

GRID Autosport #10: Test w Class C

Solidne występy w Ameryce i Azji, w ramach zawodów z kategorii Street i Tuner, nie przeszły bez echa w świecie motorsportu. Młody kierowca z Polski wiedział jednak, że bez sukcesów w klasie aut turystycznych nie zdoła przebić się wyżej. Do startu w Autosport Touring Championship przystępował więc zmotywowany.