Gralingrad typuje: Podsumowanie 30. kolejki Serie A

serie_aLiga włoska podobnież należy do jednych z najbardziej niewdzięcznych do typowania. Jeszcze na początku roku byłem w stanie stanowczo się temu sprzeciwiać. Teraz jednak sam zaczynam myśleć podobnie. Niektórych rozstrzygnięć w Italii po prostu nie sposób przewidzieć.

To miała być łatwa runda do typowania. Faworyci grali na własnych obiektach z rywalami w dużo słabszej dyspozycji i nic nie wskazywało, że powinni się potknąć. A jednak, Empoli, Roma, Sampdoria, Sassuolo i Milan solidarnie zawiodły, ratując z trudem po jednym punkcie lub w ogóle oddając pole rywalom. Mało kto mógł się tego spodziewać. Punkty wywalczyło prowadzone przez nowego trenera i pozostające bez zwycięstwa od tygodni Palermo, Lazio, które dopiero co dało się zdemolować w Lidze Europy Sparcie Praga, pozbawiony napastników Inter czy Chievo, które dwa wcześniejsze mecze poza domem z Hellasem i Napoli przegrało po 1:3. Do tego Frosinone i Fiorentina nie potrafiły strzelić nawet gola, co tu w ogóle mówić o planowanych trzech, a Bologna postanowiła wspomóc niżej notowaną Atalantę, która wcześniej śrubowała serię meczów bez triumfu.

Przed całkowitą klęską uratowały mnie Juventus i Carpi. Mistrz Włoch z łatwością odprawił lokalnego rywala w derbach, a beniaminek potwierdził swoją chęć pozostania w lidze, ogrywając na wyjeździe ostatni Hellas. To było jednak dużo za mało, by 30. kolejkę zakończyć z twarzą.

Z postawionych 47 jednostek odzyskałem niewiele ponad 18, więc strata w ten weekend wyniosła aż 28 jednostek. Stan konta to już tragicznie wyglądające –33 jednostki. I pomyśleć, że rok 2016 zaczynałem z 19 jednostkami zysku, mając już za sobą jeden spory kryzys. Z tego obecnego wyjść będzie dużo trudniej.

Empoli FC – US Palermo (1) – 1.75 (5) – wynik 0:0
AS Roma – Inter Mediolan (1) – 1.75 (5) – wynik 1:1
Atalanta Bergamo – Bologna (X2) – 1.75 (5) – wynik 2:0
Hellas Werona – Carpi FC (X2) – 1.70 (5) – wynik 1:2
Sampdoria Genua – Chievo Werona (1) – 1.90 (5) – wynik 0:1
Frosinone – ACF Fiorentina (O) – 1.70 (5) – wynik 0:0
Torino FC – Juventus Turyn (2) – 1.95 (5) – wynik 1:4
US Sassuolo – Udinese (1) – 1.85 (5) – wynik 1:1
SSC Napoli – Genoa (U) – 2.35 (2) – wynik 3:1
AC Milan – Lazio Rzym (1) – 2.00 (5) – wynik 1:1

Suma zagranych stawek: 47
Suma wygranych: 18,25
Wynik kolejki: -28,75
Stan konta: -33,29

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.