Gralingrad Blog

Blog FF VII Remake 0

Final Fantasy 7 Remake #3: Atak na reaktor nr 5

Nie planowałem nic na kolejny dzień, no może poza próbą wykręcenia się przed wieczornym zaproszeniem Jessie do jej mieszkania. Tymczasem z samego rana zbudziło mnie łomotanie do drzwi. W głosie Tify dało się usłyszeć przerażenie, więc szybko sięgnąłem po miecz i wybiegłem z pokoju. Moim oczom ukazały się slumsy bezradne wobec ataku tajemniczych zjaw. Tym razem jednak widziałem je nie tylko ja.

Blog Soul Reaver 2 0

Soul Reaver 2 #4: Rzeź w twierdzy serafinów

Drogę zastępowały mi demony, nieświadomie potwierdzając słowa Janosa. Mroczne siły czuły się zaniepokojone moimi postępami i coraz bardziej jawnie starały się mi przeszkodzić. Nie zmienisz swojego przeznaczenia, powtarzały. Zaprzestań starań, głupcze. Jesteś bez szans. Każdy z tych monstrów buńczucznie groził, a później znikał rozszarpany cięciami soul reavera. Nic nie mogło mnie powstrzymać.

Sumici Football Manager 0

Mizeria FM19 #33: Sumici w Gdańsku

W Gdańsku pamiętali doskonale tę zniewagę. Tę potwarz, to uderzenie mokrą ścierą prostą w twarz. Lechia spoglądała na rywali z fotela lidera, gdy jesienią niżej notowane Zagłębie śmiało ją tak upokorzyć. Teraz przyszedł czas zemsty.

Blogi o grach - u towarzyszy 0

U Towarzyszy #2: Piękna i zdradliwa nostalgia

Zapraszam do środka, rozgośćcie się. Wyruszamy z drugą gospodarską wizytą po blogach, podcastach i portalach, które zaserwowały w minionych tygodniach wartościowe materiały. Tym razem motywem przewodnim będzie nostalgia.

Blog FF VII Remake 0

Final Fantasy 7 Remake #2: Świat slumsów

Pociąg zatrzymał się na peronie slumsów sektora siódmego. Gdy tylko otworzyły się drzwi, przerażeni podróżni wpadli w ręce wyczekujących ich powrotu bliskich. Wybuch reaktora w sektorze pierwszym wstrząsnął całym miastem i wszystkimi jego mieszkańcami. Także tymi, którzy każdego dnia walczą o lepsze jutro w slumsach.

Blog Football Manager 0

Mizeria FM19 #32: Przyszła zima i formy ni ma

W związku zrobiono sporo, by pomóc Koronie zapunktować w starciu z Zagłębiem. Paru ważnych graczy Mizerii pauzowało z powodu kartek, a dodatkowo w 58 minucie sędzia skorzystał z okazji, by wyrzucić z boiska środkowego pomocnika Serafina. Na tablicy wyników widniało wtedy jeszcze 1:1.

Blog Soul Reaver 2 0

Soul Reaver 2 #3: Janos Audron

Opuściłem komnatę i znalazłem się na bagnach. Teraz były one skąpane w bieli śniegu, przykrywającym zielone drzewa iglaste i rozległe tereny wokół. Cisza i spokój sugerowały, że znalazłem się we właściwej epoce. Drogi nie zastąpił mi żaden demon i wynaturzone monstrum, będące efektem nieudanej ewolucji wampirów. Nosgoth tętniło życiem i dopiero zmierzało ku pierwszym etapom swojej powolnej zagłady.

Blogi o grach - u towarzyszy 0

U Towarzyszy #1: Odrodzenie Final Fantasy i gry nowej generacji

Kilka tygodni temu postanowiłem w końcu chwycić byka za rogi i uporządkować temat wartościowych treści dostępnych w polskiej blogosferze growej. Do tej pory zbyt często, mam wrażenie, umykała mi ciekawa publicystyka. Wie wspominając już o podcastach, zapowiedziach i recenzjach gier, które stanowią nieodzowne źródło informacji i ciekawostek. W efekcie narodził się koncept na nowy cykl, w ramach którego będę wyruszać z gospodarską wizytą do...

Blog FF VII Remake 0

Final Fantasy 7 Remake #1: Powrót do Midgar

Od czasu wydarzeń w Midgar, wspólnych akcji z Avalanche i walk u boku Barreta i Tify, minęło ponad dwadzieścia lat. Od niedawna mogę je przeżywać na nowo, każdej nocy, za sprawą powracających z nieodgadnionych przyczyn snów, odkrywając nieznane i niedostrzeżone wcześniej fakty.