Gralingrad Blog

Hell Yeah Wrath of Dead Rabbit blog 0

Hell Yeah! #2: Krucjata Asha

No już wystarczy tego relaksu, moi mili. Wychodźcie z tej żelaznej dziewicy. Mam dla was talerz pysznego krupniku. Gdy będziecie się nim zajadać, ja tymczasem dokończę moją opowieść o księciu Ashu, który niedawno wymordował sto monstrów w ramach swojej piekielnej krucjaty.

Blog Call of Duty 2 0

Call of Duty 2: Big Red One #3: Centymetry

W Wielkiej Czerwonej Jedynce czuliśmy się jak pasażerowie pędzącego z dużą prędkością pociągu. Nie pasowała nam trasa, nie cieszyły kolejne przystanki, ale wszyscy wyczekiwaliśmy aż dotrze do stacji końcowej, która w tym przypadku oznaczać będzie koniec wojny i powrót do domu.

Urodziny Gralingrad.pl 6

Szóste urodziny Gralingrad.pl

23 czerwca 2015 roku powitałem Was w Gralingradzie, który doczekał się w końcu własnego miejsca w sieci. Właśnie mija więc sześć lat od startu bloga, na którym możecie czytać materiały poświęcone grom i tematom okołogrowym czy popkulturowym. A skoro mamy już taką okazją, powspominajmy i porozmawiajmy o blogowaniu i samym Gralingradzie.

Xbox Game Pass - tanie granie 0

Xbox Game Pass, czyli sposób na tanie granie

Xbox Game Pass to subskrypcja Microsoftu, która daje dostęp do setek gier na PC, konsolach i w chmurze. Miesięczny koszt abonamentu Ultimate, czyli najlepszego wariantu, to zaledwie 55 złotych bez grosza. Za te pieniądze ciężko kupić używaną grę, która trafiła na rynek w przeciągu ostatniego roku, a co dopiero prawie 500 tytułów, które wchodzą obecnie w skład usługi giganta z Redmont. Jeśli zależy nam...

Zdetronizować Slovana 0

Mizeria FM19 #49: Zdetronizować!

Rużomberok miał za sobą naprawdę udane tygodnie. Był skazywany na walkę o utrzymanie, a tymczasem wystrzelił i zadomowił się w czołówce tabeli, brużdżąc dużo bardziej utytułowanym rywalom. Slovanowi i Żylinie nie było do śmiechu, bo sytuacja w lidze robiła się dla nich coraz mniej komfortowa.

Blog Call of Duty 2 0

Call of Duty 2: Big Red One #2: Operacja Husky

10 lipca 1943 roku rozpoczęła się operacja Husky, a my wylądowaliśmy na brzegu Sycylii z konkretnym zadaniem przejęcia kontroli nad nabrzeżem. Dzisiaj każdy, wracając do wojny, wspomina przeważnie inwazję na Normandię w ramach operacji Overlord. Tymczasem ten atak sił alianckich był równie spektakularny.

Hell Yeah Wrath of Dead Rabbit blog 0

Hell Yeah! #1: Książę Ash i jego gniew

Są na tym świecie ludzie, którym z niewiadomych względów zależy na niszczeniu reputacji piekła. Taki jeden Dante to najlepszy przykład. Wymyślił sobie jakieś kręgi i popuścił wodze niemoralnej fantazji, sugerując, że u nas to tylko mrok, gorąc i cierpienie. Tak jakby nie dało się u nas zaznać żadnej przyjemności. Co za bzdury.

Blog Call of Duty 2 0

Call of Duty 2: Big Red One #1: Poczucie obowiązku

Poczucie obowiązku wobec ojczyzny. Patriotyzm. Narodowa duma skłaniająca młodych i mających przed sobą całe życie ludzi do odpowiedzi na wezwanie do służby krajowi w czasie wojny. Wspaniałe hasła i wielkie idee, które masz w głowie do momentu aż pierwszy wybuch nie rzuci twoim ciałem na kilkanaście metrów, a inny pocisk rozerwie kumpla, z którym się zaciągałeś do armii.

Połączenie z Ukrainą 0

Mizeria FM19 #48: Połączenie z Ukrainą

Na Słowacji wszyscy spodziewali się, że Spartaka czeka w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy wyjazd do ciepłej Grecji. PAOK jednak niespodziewanie zawalił sprawę i odpadł w dwumeczu z ukraińskim Czornomorecem, co oznaczało dla ekipy Mizerii wyjazd dużo krótszy, ale też mniej malowniczy.

Forma.8 blog 0

Forma.8 #2: Sekrety planety

Od momentu opuszczenia hangaru statku minęło już kilkadziesiąt minut. Forma z numerem ósmym nie miała możliwości nawiązania kontaktu ze sztuczną inteligencją, która kierowała orbitującym wokół planety statkiem. Miała jednak konkretną misję do zrealizowania, więc nieprzerwanie parła naprzód, szukając odpowiedzi na pytania. To właśnie od grupy sond zależała decyzja, czy kosmiczny okręt podejmie próbę lądowania, czy wyruszy dalej.