Gralingrad typuje: 25. kolejka 2018/2019 (+podsumowanie)

Typy Serie A

Beznadziejne wyniki w poprzednich rundach skłoniły mnie do porzucenia taktyki z kuponami MaxiKombi i podjęcia ostatniej już próby poprawy wyników. Przechodzę na dyskusyjną, w moim przypadku ostrożną, grę progresją.

Bezsensowny sposób naliczania podatku sprawia, że w naszym pięknym kraju niektóre systemy są dużo mniej opłacalne niż być powinny. Do nich zalicza się też gra progresją, przy której trzeba czasami bardziej zaryzykować, by wyjść na plus. Mimo to, próbuję. Jaki jest mój plan na 25. kolejkę Serie A?

Pierwszy typ zagram za 5 jednostek. Jeśli trafię, kolejny też puszczam za 5 jednostek.

Jeśli nie trafię pierwszego za 5 jednostek, kolejny gram za 10. Jeśli trafię, przy kolejnym gram za 5. Jeśli natomiast ten za 10 jednostek trafi do kosza, gram ostatni za 20 jednostek. Niezależnie od wyniku tego zakładu, po nim wracam do pułapu 5 jednostek. Mam więc dwa zawory bezpieczeństwa, które pozwolą mi odrobić straty na nietrafionych typach, gdyby coś szło nie tak. Najgorszy scenariusz to długa seria bez trafionego typu.

Zaczynam w piątek od meczu Milanu z Empoli, w którym próbuję szczęścia z typem na over 3.5 gola. Świetna forma Krzysztofa Piątka plus wysokie wyniki w poprzednich spotkaniach przyjezdnych kuszą, by spróbować takiego zakładu.

Następnie stawiam BTS w bitwie Torino z Atalantą, a więc dwóch ofensywnie usposobionych ekip. Numer trzy to typ na wygraną Sampdorii nad Cagliari, a cztery to over w konfrontacji Chievo z Genoą. Gospodarze muszą wygrywać, by marzyć o utrzymaniu, więc powinni napędzić wymianę ciosów.

Grasz ze mną? Zostaw po sobie jakiś ślad – polub Gralingrad na Facebooku/Twitterze, skomentuj artykuł, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami lub udostępnij go innym typerom. Możesz też wspomóc mnie na Patronite. Dzięki!

Moje typy na 25. kolejkę Serie A (w nawiasie wygrane dla 5, 10 i 20 jednostek):

AC Milan – Empoli FC O 3.5 – 2.93 (do wygrania 12,89)
Torino FC – Atalanta Bergamo BTS – 1.73 (7,61 lub 15,22)
UC Sampdoria – Cagliari 1 – 1.88 (8,27 lub 16,54 lub 33,09)
Chievo Werona – Genoa CFC O – 2.28 (10,03 lub 20,06 lub 40,13)

Legenda:
1 – wygra gospodarz
X- padnie remis
2 – wygra gość
1X – gospodarz nie przegra
O – padnie więcej niż 2.5 gola
U – padnie mniej niż 2.5 gola
BTS – obie drużyny strzelą gola
O1.5 – padną co najmniej dwa gole
U3.5 – padną mniej niż trzy gole
1O 0.5 – gospodarze strzelą co najmniej jednego gola
2O 1.5 – goście strzelą co najmniej dwa gole
1/1H – drużyna gospodarzy wygra przynajmniej jedną połowę
X/1H – X/FT – remis w pierwszej połowie lub w całym meczu

Obecny stan konta: -187.61
Łączny stan konta: -653.23

PODSUMOWANIE

Liczyłem na trochę lepszy wynik otwarcia w systemie progresywnym, a tutaj przyszło mi drżeć o uratowanie weekendu. Na początek straciłem 15 jednostek na typach na over w meczu Milanu z Empoli i BTS w starciu Torino z Atalantą. Na San Siro zabrakło jednego trafienia, co zabolało tym bardziej, że dwóch goli nie uznano. Wynik w Turynie to dla mnie niespodzianka, bo Atalanta ze swoją ofensywną grą wydawała się gwarantem bramek.

O być albo nie być miała więc zdecydować Sampdoria, która zmierzyła się z Cagliari. Postawiłem na zwycięstwo gospodarzy i dali radę, pozwalając mi odrobić niemal wszystkie stracone jednostki. Ale było nerwowo, bo skromny triumf dowieźli po rzucie karnym. Na koniec zagrałem jeszcze za 5 jednostek over w batalii Chievo z Genoą, ale jak to już nie raz było w moim cyklu, akurat postawiłem na gole w meczu zakończonym 0:0. Nie cierpię takich sytuacji.

Summa summarum zamykam rundę z niewielką stratą. Od bariery -200 jednostek, którą uznaję za graniczną dzieli mnie 5,5 jednostki. Kolejny weekend na minus i robię pass od typowania przynajmniej na kilka miesięcy.

AC Milan – Empoli FC O 3.5 – 2.93 (5 jednostek)
Torino FC – Atalanta Bergamo BTS – 1.73 (10 jednostek)

UC Sampdoria – Cagliari 1 – 1.88 (20 jednostek = 33,09)
Chievo Werona – Genoa CFC O – 2.28 (5 jedn
ostek)

Suma zagranych stawek: 40
Suma wygranych: 33,09
Wynik kolejki: -6.91
Obecny stan konta: -194.52
Łączny stan konta: -660.14

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.